Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 19:21  Dokumenty » Książki
J.K.Rowling - Prequel serii Harry Potter

J.K.Rowling - Prequel serii Harry Potter

Krótkie opowiadanie składające się z 800 słów autorstwa J.K. Rowling i opublikowane on-line 11 czerwca 2008 roku.

Akcja opowieści dzieje się trzy lata przed narodzinami Harry'ego Pottera i przedstawia krótką przygodę Jamesa Pottera i Syriusza Blacka z mugolskimi policjantami.

Opis uploadu:

Format uploadu: PDF
Dane techniczne: 0%
Ilość stron: 2
Wersja językowa: PL
Wielkość uploadu: 25KB
Hasło: brak
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 8  
Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 19:15  Dokumenty » Książki
Clarkson Jeremy - Świat według Clarksona, część 3: Na litość boską!
Clarkson Jeremy - Świat według Clarksona, część 3: Na litość boską!

Książki z serii Świat według Clarksona trafiły już do wielu milionów czytelników. Mimo to wokół nas w dalszym ciągu aż roi się od zatruwających życie absurdów. A to oznacza, że prywatna wojna, jaką Jeremy Clarkson prowadzi z wrogami zdrowego rozsądku, nie została jeszcze wygrana. Nasz bohater powraca więc w wielkim stylu i swoim ostrym piórem rozprawia się z tym wszystkim, co drażni, przeszkadza i irytuje.
Z "Części 3. Świata według Clarksona" dowiecie się między innymi: * jak zachować wieczną młodość; * dlaczego za nadciągający upadek naszej cywilizacji odpowiada YouTube; * czym należy się kierować, wybierając miejsce na wakacje; * jakie zwierzę najlepiej (i najtaniej) trzymać w domu; * czy kobiece pończochy są w stanie zapobiec zdziczeniu mężczyzny; * na czym polega problem z Ameryką.
Czy wiedzieliście, że Clarkson to najpunktualniejszy człowiek na świecie? A słyszeliście może o jego tajemniczej szafie i jej zawartości? "Część 3. Świata według Clarksona" to nie tylko kolejny, śmiały i kontrowersyjny manifest filozofii życiowej miłośnika szybkich samochodów, perkusisty amatora i przeciwnika angielskich pubów. To również pełna humoru i rozbrajających komentarzy lektura, która sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu. A gdy już skończycie się śmiać, dojdziecie do wniosku, że Clarkson rzeczywiście ma rację!

Opis uploadu:

Format uploadu: PDF
Dane techniczne: 0%
Ilość stron: 357
Wersja językowa: PL
Wielkość uploadu: 1,5 MB
Hasło: brak

Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 20  
Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 16:45  Dokumenty » Książki
Playboy Special Collector’s Edition Magazine – 2014 Full Year Issues Collection

Playboy Special Collector’s Edition Magazine – 2014 Full Year Issues Collection

English | 12 issues | HQ PDF | 437 MB


Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 54  
Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 15:37  Dokumenty » Książki
Orlando Figes - Szepty. Życie w stalinowskiej Rosji

Orlando Figes - Szepty. Życie w stalinowskiej Rosji

Autor: Orlando Figes
Wydawnictwo: MAGNUM Wydawnictwo Sp.z o.o.
Rok wydania: 2009
Język: polski
Format: PDF, EPUB
Jakość: dobra

Opis:
Poruszająca książka Orlando Figesa opisuje historie ludzi, którzy żyli w czasach dyktatury stalinowskiej. Są wśród nich także znane postaci: Jelena Bonner, Bułat Okudżawa, Konstantin Simonow, Anatolij Gołownia. Korzystając z setek listów, notatek, pamiętników oraz innych dokumentów z rodzinnych i publicznych archiwów, a także wywiadów z tymi, którzy przeżyli, autor odtwarza tamten świat dramatycznych moralnych wyborów i kompromisów. Dużą część dokumentów i wywiadów wykorzystanych w książce autor zebrał we współpracy z Memoriałem, rosyjskim stowarzyszeniem zajmującym się dokumentowaniem represji stalinowskich. Książka, wydana w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przy końcu 2007 roku, znalazła się na liście 100 Notable Books of 2007 dziennika "New York Times".
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 67  
Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 15:10  Dokumenty » Książki
James Leo Herlihy - Nocny kowboj

James Leo Herlihy - Nocny kowboj

Autor: James Leo Herlihy
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Rok wydania: 1989
Język: polski
Format: PDF, EPUB
Jakość: dobra

Opis:
Joe Bulk chłopak pozbawiony opieki rodziny, nie mający oparcia w środowisku, wyrusza z prowincjonalnego miasta amerykańskiego na podbój Nowego Jorku, gdzie - jak się spodziewa - dzięki swej męskiej urodzie zrobi karierę i majątek. Lecz "najwyższe miasto świata" przynosi mu same klęski i rozczarowania. Joe spotyka bowiem na swojej drodze ludzi równie samotnych i zdemoralizowanych jak on, ludzi, których społeczeństwo przez brak zainteresowania dla losów jednostki spycha na margines i skazuje na degradację. Bo w amerykańskim systemie społecznym "nie ma błogosławieństwa dla samotnych".
Głośna powieść Jamesa L. Herlihy'ego posłużyła jako scenariusz do filmu wyświetlanego również w Polsce.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 43  
Dodał: marekjarek5   Data: Dzisiaj, 15:05  Dokumenty » Książki
John Katzenbach - Profesor

John Katzenbach - Profesor
Autor: John Katzenbach
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Język: polski
Format: PDF, EPUB
Jakość: dobra

Opis:
Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz nieznany mu strach mobilizuje go do ostatniego nadludzkiego wysiłku…
Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim.
Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? - Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się, że jego choroba nie da mu żadnej szansy...
Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej.
Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? - Jennifer często uciekała z domu.Jednak zawsze wracała albo była przyprowadzana przez policję. Ale tym razem policja nie odnajduje Jennifer. Tym razem szesnastolatka jest w miejscu, gdzie nie znajdzie jej nikt… choć będą ją widzieć tysiące ludzi...
Losy tych dwojga skazańców połączy przypadek, który każe profesorowi rozpocząć dramatyczne śledztwo. Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz strach mobilizuje go do ostatniego nadludzkiego wysiłku. Strach, że będzie za późno: dla niego i dla nieznanej mu dziewczyny…
Najnowszy thriller psychologiczny wydany w Niemczech jeszcze przed premierą w USA i sprzedany już w 125 000 egzemplarzy.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 53  
Dodał: marekjarek5   Data: Wczoraj, 22:32  Dokumenty » Książki
Black Lingerie - Issue 21, 2014

Black Lingerie - Issue 21, 2014

Black Lingerie – Issue 21, 2014
English | 52 Pages | HQ PDF | 16.90 Mb
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 90  
Dodał: marekjarek5   Data: Wczoraj, 22:15  Dokumenty » Książki
David Eddings - Malloreon


David Eddings - Malloreon

Autor: David Eddings
Język: polski
Format: epub
Jakość: dobra

Opis:
Kontynuacja "Belgariady".
Cały cykl w jednym tomie. Zawartość:
1. Strażnicy Zachodu
2. Król Murgów
3. Władca demonów z Karandy
4. Czarodziejka z Darshivy
5. Prorokini z Kell

Po zwycięstwie nad Bogiem Torakiem Garion spokojnie zasiada na tronie Rivy. Wydaje się, że nic już nie może zakłócić jego sprawiedliwych i szczęśliwych rządów. Tymczasem pewnej nocy Klejnot Aldura zmienia barwę, a głos Proroctwa ostrzega Gariona przed nowym niebezpieczeństwem, grożącym Rivie i innym Królestwom Zachodu. Jedyną możliwością obrony jest znalezienie Saridona, kamienia dorównującego mocą Klejnotowi Aldura. Garion z grupą przyjaciół wyrusza w kolejną misję. Musi pokonać nie tylko czas, ale również wyprzedzić w poszukiwaniach tajemniczego Zandramasa, który na dodatek porwał jego syna, Gerana. Wszystko zmierza do ostatecznego końca...
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 64  
Dodał: marekjarek5   Data: Wczoraj, 21:57  Dokumenty » Książki
Jakub Żulczyk - Ślepnąc od świateł (2014)

Jakub Żulczyk - Ślepnąc od świateł (2014)
Autor: Jakub Żulczyk
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2014
Język: polski
Format: PDF, EPUB
Jakość: dobra

Opis:
Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?
Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.
Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne w miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy.
Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 83  
Dodał: marekjarek5   Data: Wczoraj, 21:51  Dokumenty » Książki
Herbjørg Wassmo - Księga Diny (2014)

Herbjørg Wassmo - Księga Diny (2014)
Cykl: Dina #1
Autor: Herbjørg Wassmo
Wydawnictwo: Smak Słowa
Rok wydania: 2014
Język: polski
Format: PDF, EPUB
Jakość: dobra

Opis:
Dzika, namiętna i mroczna opowieść o niepokornej kobiecie łamiącej wszelkie zakazy.

Księga Diny jest kontynuacją najlepszych rozdziałów w norweskiej tradycji literackiej. To książka pod każdym względem niezwykła – pełna napięcia i zabawna, przejmująca w opisach dramatycznego losu bohaterki. Dina nazywana przez autorkę amazonką i wojowniczką, wilczycą i olbrzymką, pozostaje przede wszystkim głęboko zranionym dzieckiem, którego uczucia uległy dewiacji w wyniku strasznych przeżyć.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 72  
[stat]